A férjem születésnapjára. :)
A receptet ismét Anitól kölcsönöztem, nagyon finom, pici hibája ugyan lett az enyémnek, mert gyönyörűen felemelkedett a tészta, de aztán össze is esett. Legközelebb a tésztáját máshogy készítem, de a krém, nagyon bejött mindenkinek, és azért senki sem panaszkodott a tészta miatt sem! Jahh, és került bele természetesen mazsola is. :) Eredeti recept a linken!
Hozzávalók:
A piskótához: (23 cm átmérőjű tortaformába)
- 6 db. tojás
- 3 tk. folyékony édesítőszer
- 3 tk. (nád)cukor
- 1 cs. vaníliás cukor
- 1 csipetnyi só
- 6 ek. víz
- 6 púpozott ek. liszt
- 1 cs. sütőpor
A krémhez:
- 10 dkg. mazsola
- 1 dl. rumba áztatva
- 2 cs. vanília ízű pudingpor
- 6 dl. tej
- 15 dkg. margarin
- 7 tk. folyékony édesítőszer
- 1 cs. vaníliás cukor
- 4 dl. növényi tejszín
A díszítéshez
- 2- 3 dl. növényi tejszín
- pár szem mazsola.
Elkészítés:
Keverjük habosra a tojások sárgáját az édesítővel, a cukorral és a vaníliás cukorral, majd szitáljuk bele a sütőporos lisztet.
A tojások fehérjéből készítsünk kemény habot, majd óvatosan keverjük a lisztes elegyhez, vigyázva, nehogy a tojáshab összetörjön. Öntsük a masszát egy sütőpapírral kibélelt formába, és 200 fokra előmelegített sütőben süssük aranysárgára. Akkor készült el, ha a teteje kissé elkezd barnulni, és a széle elválik a sütőlaptól.
A pudingport, a cukorpótlót, a vaníliás cukorral és egy kevés tejjel csomómentesre kikeverjük. Hozzáadjuk a maradék tejet, a rumba áztatott mazsolát és sűrűre főzzük.
A pudingport, a cukorpótlót, a vaníliás cukorral és egy kevés tejjel csomómentesre kikeverjük. Hozzáadjuk a maradék tejet, a rumba áztatott mazsolát és sűrűre főzzük.
Az edényt hideg vízbe állítva, lehűtjük a krémet. Ha már félig kihűlt, hozzáadjuk a margarint, és jól összedolgozzuk, majd ezzel együtt tovább hűtjük. Néha meg kell keverni, nehogy összeálljon!
Közben a tejszínt kemény habbá verjük. Ha a krém kihűlt, óvatosan belekeverjük a tejszínt.
Mikor kihűlt a tészta, kenjük rá a krém felét, tegyük rá a következő piskótalapot, majd a krém másik felét, és piskótalappal zárjuk le.
Mikor kihűlt a tészta, kenjük rá a krém felét, tegyük rá a következő piskótalapot, majd a krém másik felét, és piskótalappal zárjuk le.
Egy éjszakára tegyük hűtőbe, másnap díszítjük.
A tejszínt verjük kemény habbá, és vonjuk be vele az egész tortát.
A maradék tejszínhabbal, és mazsolával tetszés szerint díszíthetjük.
A piskótát egyben sütöttem (lehet az volt a hiba), és csak kihűlés után vágtam háromba.
Nem használtam fixálót, és mandulát sem. Rum helyett aromát használtam, amit tejjel hígítottam, és előtte a tejet kicsit megmelegítettem. 7 tojásból készült növeltem a víz+ a liszt adagot is.
Nagyon boldog szülinapot a férjednek:) Ez a torta volt régen a kedvencem és már évek óta nem ettem, igaz még nem is készítettem soha. Fantasztikusan néz ki, keresek valami alkalmat, hogy elkészíthessem:)Szép hétvégét:)
VálaszTörlésKöszönjük szépen!! :) Szép hétvégét Nektek is! :)
TörlésCsilla ez a torta gyönyörű!!! Ha jó alapot keresel akkor kiskukta tortaalapját javaslom mert nekem nagyon bevált!
VálaszTörlésA párodnak pedig nagyon boldog szülinapot kívánok!! :)
Szép hétvégét! :)
Köszi szépen Barbi! :)
VálaszTörlésAmúgy szoktam ám tudni piskótát sütni, nem szokott összeesni. :)
Kiskukta tortaalapja mentve, köszi, csak tudod megpróbáltam diabetikusra venni a tortát. Bár nem tudom, hogy ha már egyszer valami sikerült akkor miért változtatok rajta! :D
Nektek is szép hétvégét! :)
Boldog szülinapot a férjednek! :) Nagyon ügyes vagy, gyönyörű tortát sütöttél! :)
VálaszTörlésKöszönjük szépen Hankka! :)
TörlésLehet hogy szép a képen de sajnos egyáltalán nem diabetikus. Másokat megtévesztesz a címével.
VálaszTörlésSajnos a torta nem diabetikus!!!!
VálaszTörlésCsakis es kizarolag akkor, ha teljeskiorlesu liszttel es eritrittel-steviaval keszul. A pudingpor sem diabetikus. Lisztes es cukros :(